Damat Ferit ile lezzetli dakikalar | Mim falan

>> 22 Mart 2010 Pazartesi

Konnichi wa cicişler:) Sevgili Tuğçe beni mimlemiş. Çok ısrar etti Damat damat şekerim seni mimliyorum lütfen yaz. Yaa ama Tuğçe diyemedim kıramadım iyi bari yazayım dedim huhe:)) Bu mimi Tuğçe kendisi başlatmış galiba öyle okudum ben yanlış mı okudum:) Mimimizin konusu ise çok güzel, beğendiğin mekanlardan beğendiğin yemekler. Ama ben ona lezzetli dakikalar dedim ne güzel de dedim. Ne kadar da özgünüm :)) Evet sayın blogcular Damat Ferit ile lezzetin doruğunda yemeklere hoşgeldiniz. Bıyrınn iskender, beyti, acılı adana, urfa, ezme çeşitlerimiz, aile yerimiz varr huhe:) Maddeler halinde sırasız yazıyorum:)


Köşebaşı: Tarsusi Kebap: Kebap ile açılış yapıyoruz evet. Kebapsız lezzet durağı mı olurmuş canım. Öncelike bu Köşebaşı İstanbul'un en iyi restaurantlarından biri tavsiye ederim ve buradaki en güzel seçenekte bence Tarsusi kebap. Yemeden ölmeyin:) Bir de yanında gavurdağ salatası ohh bak canım istedi şimdi:) Etler dana eti değil kuzu eti burada oda lezzete lezzet katıyor tabi.

Beyti Et Lokantası - Florya: Burada ne yiyorsanız yiyin et lokantası işte her türlü et ürünü mevcut. Harika bir mekan sizi büyüleceği ksin bence ve harika et yemekleri. İddaa ediyorum daha önce bu kadar lezzetli yememiştim diyeceksiniz. Posiyonları standartlardan daha büyük fiyatları da öyle. Ama fazlasıyla geri dönüşü var size çok lezzetli lan çünkü. En azından bir kere de olsa deneyimlemek gerek:) Yapın bunu:)

Hacı Şükrü - Fırın Kebabı: Farkettim de ne kadar çok kebap sever bir insanmışım ben ya vazgeçemiyorum. Bu kez Konya'dan. Meşhur Hacı Şükrü'den Fırın kebabı. Allahım o ne güzellik o ne tat, hala damağımda:)Et böyle pidenin üstünde servis ediliyor yağlı pidede:) Konya'ya yolu düşen önce Mevlana'ya sonra Hacı Şükrü'ye :)

İnegöl Köfte - İnegöl: İngeöl köftesi. Çok ayrı bir köfte iyi yapan bir yerde yerseniz. Bunu da İnegöl de yemiştim zamanında mekanın ismini hatırlayamadım ama gitseniz meşhur köfteci diye sorsan gösterirler heralde. İstanbul'da bize başka bir şey yediriyorlar, her şey yerinde güzel:))

Vapiano Suadiye- Pizza: Burası da bize yakın bir mekan yer olarak. Kaan sayesinde öğrenmiştim burayı o götürdü, pizza yemiştim o zaman çok güzeldi gidip bir test edin değişik bir yer ama çokta beğenmedim aslında mekanı pizza güzel de :) Ne bileyim elenktirik alamadım yerden rahatsız oldum:) Gitmeyin vazgeçtim huhe:) Dominos'tan, Pizza pizza dan alıp yiyin oh miss gibi pizza huhe:)

Mercimek Çorbası ve Mantı - Anne Lokanta: Bunları sadece evde yerim. Dışarda yemem annemden güzelini yapan görmedim çünkü. Mercimek çorbasını da çok severim annem daha farklı yapıyor içinde farklı şeyler de var siz bilmezsiniz canım:)) Mantı da bir güzel bir güzel oluyor Kayserili annem de biraz huhe:) Kilo almak isteyenler için birebir 2 tabak garanti en az:))

Ayrıca Burger McDonalds falan da yemem ben. KFC de yemem. Tarzım değil şekerim. Hamburger seven bir insan değilim:) Böyle fastfood yiyeceksem avm de giderim Sultan Ahmet Köftecisinden yerim, ismimi verin ağırlasınlar sizi huhe:)

Lokanta insanıyım ben huhe:) Cafeleri de sevmem hiç. Kızla gidiyorsan git de hadi tavlayacağım diye veya gönlünü hoş edeceğim diye ama onun dışında gidip kafede yemek mi yenir allah aşkına gidin adam gibi lokantadan yiyin aaaaa :))

Hadi öptüm. Ah unuttum bu mim de şeye gitsin humm, Aychulus yazsın :)

6 Gencim Güzelim Seni Üzerim:

küfkedisi 22 Mart 2010 12:38  

aynı saatlerde aynı mim, obur bloggerlar topluluğu kuralım :D evet Tuğçe başlattı ama süper faydeli bir mim bu, oraya buraya yemek yemek için saldırcam :D

Damat Ferit 22 Mart 2010 12:51  

huhe şişman blogcular çoğalacak:))

beyazın istilası 22 Mart 2010 13:29  

aman allahım bir etoburla karşıkarşıyayız.. kollesterol kapıda:%%%%
hem ne o foto ööle ..cani misiniz yahu....:))))

Damat Ferit 22 Mart 2010 13:34  

:)) fotoğraf çok can alıcı hani bu kadar kalorili şeyler verdik ya iştah kaçsın az biraz diye, dengeleme amaçlı huhe:))

Tuğçe Bektaş 26 Mart 2010 00:35  

Hep kırmızı et, yahu bu işin sonu ne olucak ben anlamadım. Bende pizzayı illa dominostan severim, dublex hamuru da şahane.

Damat Ferit 26 Mart 2010 11:06  

Tuğçe kırmızı et olmadan olmaz ama:) Kan yapar huhe:)

Yorum Gönder

Damat Ferit Twitter

Son Yorumlar

Ukturk tarafından Damat Ferit için çok deli tema. BlogMania